Je bekijkt nu Hoe de Polyvagaaltheorie je kan helpen in contact

Hoe de Polyvagaaltheorie je kan helpen in contact

Evenementen details

Locatie
Academie voor Open Bewustzijn,
ONLINE
online

Datum/Tijd
25 aug 26 / 19:30 - 21:00

Categorieën

Labels Interpersoonlijke neurobiologie, mindfulness in relaties, Polyvagaaltheorie


Wat is de polyvagaaltheorie?

En wat heeft de polyvagaaltheorie ons te bieden in contact met anderen?

Wat gebeurt er eigenlijk in ons, wanneer we een ander ontmoeten?
Waarom voelen sommige gesprekken voedend en open, terwijl andere ons uitputten of doen sluiten?

Instinctieve intelligentie 

De polyvagaaltheorie biedt ons een diepgaand inzicht in deze vragen. Ze laat zien hoe ons autonome zenuwstelsel voortdurend — vaak buiten ons bewustzijn om — onze omgeving scant op signalen van veiligheid of onveiligheid. Deze instinctieve intelligentie, gevormd door miljoenen jaren evolutie, beïnvloedt hoe we ons voelen, hoe we reageren en hoe we in verbinding blijven met anderen.

Open en nieuwsgierig onderzoek

Wanneer we deze kennis verbinden met neuro-sensitieve mindfulness, ontstaat er iets wezenlijks: we leren onze automatische reacties herkennen, en krijgen de mogelijkheid om — stap voor stap — te bewegen richting meer veiligheid en regulatie. Dat kan zich heel concreet uiten, doordat je in een gesprek meer aanwezig blijft, jezelf minder snel verliest. Of dat je merkt dat je na afloop niet vermoeid bent maar je juist op een rustige manier opgeladen voelt.

In deze gratis online training nodigen we je uit om dit zelf te onderzoeken.

Nieuwe mogelijkheden in contact
Je maakt kennis met de basis van de polyvagaaltheorie, in een combinatie van heldere uitleg en directe ervaring. Door middel van eenvoudige oefeningen en meditaties kun je de werking van je eigen zenuwstelsel van binnenuit leren kennen terwijl je in contact bent met anderen. Een uitnodiging om niet alleen te begrijpen — maar om te voelen, te herkennen en voorzichtig nieuwe mogelijkheden van contact te ontdekken.

Wil je je alvast wat oriënteren op dit thema? Lees dan deze blogs:
– Mindfulness in relaties – De eerste stap: aanwezig zijn,
– De drie dimensies van het Wij

– Veiligheid en de vagebond

Deelnemers aan het woord:

“Bedankt voor de uitleg en fijne concrete oefeningen”
“Dankjewel voor deze hele fijne workshop. Je hebt mij meegenomen in je verhaal. Op een hele prettige manier.”

Docent: Inge Jager

Kosten: Geen

Je kunt je hier direct aanmelden:

Meld je aan